logo

JAK NIE ZACHOWUJEMY NASZEJ KOBIECEJ GODNOŚCI

Wszystkie te sygnały ostrzegawcze sprowadzają się do jednego: nie zachowujesz swojej kobiecej godności. To znaczy: Pozwalasz się traktować tak, jak nie chciałabyś, żeby jakikolwiek mężczyzna traktował twoją córkę.

  • Nie bronisz się, kiedy wiesz, że powinnaś to robić.
  • Żyjesz w strachu, że twój partner będzie cię krytykować lub ganić.
  • Zadowalasz się mniejszą dozą miłości i troski, choć wiesz, że zasługujesz na większą.

ZA KAŻDYM RAZEM, KIEDY PODDAJESZ SIĘ WŁADZY MĘŻCZYZNY, POZWALAJĄC MU TRAKTOWAĆ CIĘ BEZ SZACUNKU LUB BEZ MIŁOŚCI, TRACISZ SZACUNEK DLA SIEBlĘ SAMEJ I MIŁOŚĆ WŁASNĄ.
Tak powstaje to, co ja nazywam cyklem negatywnego poczucia własnej godności. Oto jak on funkqonuje: Pozwalasz mężczyźnie, żeby bezkarnie źle cię traktował na przykład wyzywał cię lub odmawiał ci pociechy, kiedy jesteś zdenerwowana, lub reagował jak rozgniewane dziecko, kiedy usiłujesz z nim porozmawiać o waszym związku, lub nie wykazywał wrażliwości wobec twoich uczuć. Ty się nie bronisz, w efekcie jesteś zdenerwowana, przygnębiona, masz złe samopoczucie. Kiedy masz złe samopoczucie, twoja pewność siebie się zmniejsza. A kiedy twoja pewność siebie jest niewielka, to następnym razem, gdy ten mężczyzna źle cię potraktuje, będziesz miała jeszcze mniej odwagi, żeby się bronić i w ten sposób cykl będzie się raz po raz powtarzał.

Znalazłeś się tutaj dzięki współpracy z poniższym serwisem: